gonzales v kateg├│rii Web

NEUROMARKETING ÔÇô revol├║cia v sk├║man├ş spr├ívania spotrebite─ża?

Viete o tom, ┼że aj na┼íe nervov├ę vzruchy vedia ovplyvni┼ą na┼íe n├íkupn├ę spr├ívanie? Z celkov├ęho po─Źtu n├íkupov predstavuj├║ nepl├ínovan├ę n├íkupy a┼ż 68%. Vernos┼ą zna─Źke je u┼ż d├ívno minoritnou z├íle┼żitos┼ąou a iba 5% z├íkazn├şkov je skuto─Źne vern├Żch svojej zna─Źke. Chcete vedie┼ą viac?
NEUROMARKETING ÔÇô revol├║cia v sk├║man├ş spr├ívania spotrebite─ża?

Viete o tom, ┼że aj na┼íe nervov├ę vzruchy vedia ovplyvni┼ą na┼íe n├íkupn├ę spr├ívanie? Z celkov├ęho po─Źtu n├íkupov predstavuj├║ nepl├ínovan├ę n├íkupy a┼ż 68%. Vernos┼ą zna─Źke je u┼ż d├ívno minoritnou z├íle┼żitos┼ąou a iba 5% z├íkazn├şkov je skuto─Źne vern├Żch svojej zna─Źke. Chcete vedie┼ą viac?

Neuromarketing je novou oblas┼ąou marketingu, ktor├í sa sna┼ż├ş sk├║ma┼ą vplyv marketingov├Żch podnetov na reakcie z├íkazn├şkov i spotrebite─żov z├írove┼ł. Jedn├í sa o podnety pozn├ívacie, afekt├şvne a senzomotorick├ę.┬á

 

┼átuduje a sk├║ma funkcie mozgu pri rozhodovan├ş o k├║pe tovaru. Sna┼ż├ş sa zisti┼ą, ako mozog reaguje na ur─Źit├ę konkr├ętne marketingov├ę podnety vyvolan├ę obchodn├Żmi spolo─Źnos┼ąami a reklamn├Żmi agent├║rami. Je to n├ístroj, ktor├Żm sa sna┼ż├şme zisti┼ą skuto─Źn├ę a prav├ę preferencie spotrebite─ża, t.j. n├íjs┼ą tzv. sp├║┼í┼ąa─Ź n├íkupu. P├┤sobenie na spotrebite─ża je z tohto poh─żadu podprahov├ę.

 

Na sk├║manie inform├íci├ş neuromarketing vyu┼ż├şva nasledovn├ę n├ístroje/met├│dy:

ÔÇô FMRI ÔÇô magnetick├í rezonancia ÔÇô t├íto technika vyu┼ż├şva MRI skener na meranie sign├ílov z├ívisl├Żch od ├║rovne okysli─Źovania krvi,

ÔÇô EEG ÔÇô elektroencefalografia ÔÇô vyu┼ż├şva elektr├│dy aplikovan├ę na ko┼żi na temene hlavy a meria zmeny v elektrickom poli v mozgovej oblasti, meria konkr├ętnu ─Źinnos┼ą spektier mozgu ─Źi zmeny fyziologick├ęho stavu (ko┼żn├ę galvanick├ę reakcie, srdcov├ę frekvencie, dychov├ę frekvencie),

ÔÇô MEG ÔÇô magnetoencefalografia ÔÇô meria zmeny v magnetickom poli indukovan├ę neuron├ílnymi aktivitami v niektor├Żch ─Źastiach mozgovej k├┤ry,

ÔÇô TMS ÔÇô transkrani├ílna magnetick├í stimul├ícia ÔÇô vyu┼ż├şva ┼żelezn├ę jadro zabalen├ę v elektrick├Żch dr├┤toch, ktor├ę sa priklad├í k hlave a vytv├íra magnetick├ę pole dostato─Źne siln├ę na to, aby indukovalo elektrick├ę pr├║dy v neur├│noch,

ÔÇô┬á Sledovanie o─Źn├Żch zren├şc.

 

Koncept neuromarketingu bol vyvinut├Ż americk├Żmi psychol├│gmi na Harvardskej univerzite v roku 1990. Koncept je zalo┼żen├Ż na t├ęze, ┼że dominantn├í mysliaca ─Źas┼ą ─żudskej aktivity (90 %) vr├ítane em├│ci├ş prebieha v oblasti podvedomia, ktor├í je pod ├║rov┼łou kontrolovate─żn├ęho┬á vedomia.

Spolo─Źnosti ako Google, CBS a Frito-Lay akt├şvne neuromarketingov├ę anal├Żzy u┼ż vyu┼ż├şvaj├║ a ich v├Żsledky transformuj├║ do svojich marketingov├Żch strat├ęgi├ş a kampan├ş.

 

U─Źenie o neuromarketingu r├Żchlo zvy┼íuje predajn├║ efekt├şvnos┼ą aktiv├íciou n├íkupn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa u z├íkazn├şkov. Medzi jeho ─Ćal┼íie prednosti mo┼żno zaradi┼ą:

ÔÇô┬á ┬á ┬á prin├í┼ía presved─Źiv├ę prezent├ície predaja,

ÔÇô┬á ┬á ┬á skracuje cyklus predaja,

ÔÇô┬á ┬á ┬á zvy┼íuje ├║spe┼ínos┼ą uzatv├írania obchodu,

ÔÇô┬á ┬á ┬á vytv├íra efekt├şvne marketingov├ę strat├ęgie,

ÔÇô┬á ┬á ┬á zvy┼íuje tr┼żby a zisky podnikov,

ÔÇô┬á ┬á ┬á radik├ílne zlep┼íuje schopnos┼ą ovplyv┼łova┼ą druh├Żch.

 

Ve─żkou dev├şzou neuromarketingu je jeho ┼íirok├ę vyu┼żitie i v nekomer─Źnej marketingovej sf├ęre. Uplatnenie m├┤┼żeme n├íjs┼ą v soci├ílnom i politickom marketingu, ka┼żd├í SEO agent├║ra.

Objekt sk├║mania neuromarketingu a jeho metodol├│gia:

Praktiky neuromarketingu s├║ zalo┼żen├ę na sk├║man├ş ─żudsk├ęho mozgu. Ten sa sklad├í z dvoch hemisf├ęr. ─Żav├í hemisf├ęra je centrum line├írneho myslenia ako jazyk, logika a matematika. Prav├í hemisf├ęra je centrom em├│ci├ş, citov, umenia, kreativity a in┼ípir├ície. Okrem toho m├┤┼żeme rozli┼íova┼ą tri ├║rovne ─żudsk├ęho mozgu:

 

 1. Nov├Ż mozog ÔÇô spracov├íva racion├ílne d├íta a inform├ície,
 2. Stredn├Ż mozog ÔÇô spracov├íva em├│cie a vn├║torn├ę in┼ítinkt├şvne pocity,
 3. Star├Ż mozog (hypotalamus) ÔÇô berie do ├║vahy vstupy z predo┼íl├Żch dvoch mozgov, v skuto─Źnosti je sp├║┼í┼ąa─Źom rozhodnutia. Jedn├í sa o n├í┼í pozostatkov├Ż mozog, ktor├Ż je st├íle pr├ştomn├Ż u plazov. ─îasto sa ozna─Źuje term├şnom prv├Ż mozog, nako─żko sa vyv├şja ako prv├Ż, zatia─ż ─Źo nov├Ż mozog sa kreuje a┼ż do na┼íich 24 rokov ┼żivota.

Obr├ízok 1 ÔÇô Aktiv├ícia star├ęho mozgu

 

Zdroj: Future Implications of Neuromarketing

 

V├Żznamn├Żm z├íverom v sk├║man├ş v oblasti neuromarketingu je zistenie, ┼że jednotliv├ę ─żudsk├ę bytosti robia rozhodnutia emo─Źn├Żm sp├┤sobom a a┼ż n├ísledne ich zd├┤vod┼łuj├║ racion├ílne. Navy┼íe, kone─Źn├ę rozhodnutie ka┼żd├ęho z├íkazn├şka a spotrebite─ża je spusten├ę star├Żm mozgom. Existuje 6 stimulov, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ star├Ż mozog, a ktor├ę n├ím d├ívaj├║ ÔÇ×k─ż├║─ŹÔÇť na odblokovanie rozhodovacie procesu:

 

 1. Egocentrizmus ÔÇô star├Ż mozog reaguje na udalosti a podnety, ktor├ę┬á t├Żkaj├║ sa v├Żlu─Źne jeho samotn├ęho,
 2. Kontrast ÔÇô citlivos┼ą na jasn├Ż kontrast (napr. pred ÔÇô po, bez ÔÇô s, r├Żchlo ÔÇô pomaly) umo┼ż┼łuje star├ęmu mozgu robi┼ą r├Żchle rozhodnutia bez rizika,
 3. Hmotn├Ż podnet ÔÇô neschopnos┼ą star├ęho mozgu spracova┼ą p├şsomn├║ formu jazyka si vy┼żaduje hmotn├Ż input na podporu vyvolania rozhodnutia,
 4. Za─Źiatok a koniec ÔÇô star├Ż mozog zaznamen├íva ├║vod a z├íver, a preto je nevyhnutn├ę inform├ície pod├íva┼ą na za─Źiatku a zopakova┼ą ich v z├ívere,
 5. Vizuálne stimuly,
 6. Em├│cie.

 

Uveden├Żch 6 stimulov je mo┼żn├ę transformova┼ą do 4 fundament├ílnych krokov ÔÇô postupov, ktor├ę n├ím zabezpe─Źia prienik do star├ęho mozgu:

 1. Diagnostika probl├ęmu s cie─żom vytvorenia spr├ívy/odkazu, ktor├Ż konkr├ętne uk├í┼że ako tento probl├ęm rie┼íi┼ą alebo eliminova┼ą,
 2. Rozl├ş┼íenie tvrden├ş na vyjadrenie kontrastu medzi konkr├ętnou ponukou spolo─Źnosti a jej konkurentmi,
 3. Demon┼ítr├ícia ├║┼żitku konkr├ętneho rie┼íenia smerom k z├íkazn├şkom,
 4. Komunik├ícia smerom k star├ęmu mozgu prostredn├şctvom hore uveden├Żch 6 stimulov.

 

Snaha o detailn├ę pochopenie a poznanie ur─Źit├Żch v┼íeobecne aplikovate─żn├Żch z├íkonitost├ş v rozhodovan├ş a spr├ívan├ş z├íkazn├şkov je motorom generovania st├íle nov├Żch v├Żskumn├Żch pr├şstupov. Neuromarketing je oblas┼ą marketingu, ktor├í sk├║ma reakcie z├íkazn├şkov na jednotliv├ę marketingov├ę stimuly prostredn├şctvom monitorovania ─Źinnosti mozgu. Prin├í┼ía tak nov├ę techniky sk├║mania s potenci├ílom odhalenia doposia─ż skryt├Żch inform├íci├ş v ─żudskej mysli.

 

Relevantnos┼ą jeho v├Żsledkov je v┼íak st├íle predmetom v├Żskumom podlo┼żen├ęho dokazovania. Rovnako sa v s├║vislosti s rozvojom neuromarketingovej anal├Żzy spotrebite─żskej mysle diskutuje aj o ot├ízke dodr┼żiavania etiky v zmysle zachovania ochrany z├íkazn├şka.┬á Bari├ęrou z aplika─Źn├ęho h─żadiska je i potrebn├í technologick├í vybavenos┼ą, ktor├í m├í za n├ísledok finan─Źn├║ n├íro─Źnos┼ą realiz├ície. Potenci├íl nov├ęho druhu inform├íci├ş o spotrebite─żskom spr├ívan├ş z├şskan├Żch met├│dami neuromarketingu je v┼íak pre marketingov├║ prax ur─Źite zauj├şmav├Żm pr├şnosom. Taktie┼ż reklama na internete m├┤┼że v├Żrazne ─Źerpa┼ą a profitova┼ą z tohto nov├ęho marketingov├ęho pr├şstupu.

S t├Żmto v├ím v├Żrazne dok├í┼że pom├┤c┼ą SEO agent├║ra, preto sa nev├íhajte obr├íti┼ą na profesion├ílov, ktor├ş v├ím radi poradia. Pon├║kame SEO slu┼żby pre ka┼żd├ęho.

 

Bezplatná konzultácia - seo a ppc

 

Tipy z n├í┼ího newslettra v├ís vystrelia vy┼í┼íie v Google a z├şskaj├║ si srdcia va┼íich z├íkazn├şkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tie┼ż nem├íme radi SPAM a preto ho neposielame. Va┼íe ├║daje nikdy neposkytneme tretej strane.

M├íte z├íujem z├şska┼ą viac z├íkazn├şkov z prirodzen├ęho - organick├ęho - neplaten├ęho Google?
Neviete pre─Źo v├ím na str├ínku nik nechod├ş? Vieme v├ím pom├┤c┼ą.
Na┼íi SEO ┼ípecialisti sa s┬áwebmi kamar├ítia, a┬ána z├íklade d├┤kladnej anal├Żzy v├ím povedia ako probl├ęm vyrie┼íi┼ą.
Sta─Ź├ş, ak ich kontaktujete prostredn├şctvom nez├ív├Ązn├ęho formul├íra.

Katar├şna Rus┼ł├íkov├í
majte─żka spolo─Źnosti

ÔÇ×V priebehu 1 roka sme klientovi Union zv├Ż┼íili n├ív┼ítevnos┼ą webstr├ínky o 51%, v─Ćaka ─Źomu im nar├ístli tr┼żby o 123%. Ako m├┤┼żem pom├┤c┼ą v├ím?ÔÇť

Z├şskajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

  Inform├ície o spracov├ívan├ş osobn├Żch ├║dajov

  V na┼íom blogu sa toho ukr├Żva ove─ża viac. P├í─Źia sa v├ím inform├ície, ktor├ę u n├ís m├┤┼żete n├íjs┼ą? Radi v├ím ich budeme 1x do mesiaca posiela┼ą na mail.

  Sta─Ź├ş, ak sa prihl├ísite na odber n├í┼ího newslettera.

  Tie┼ż nem├íme radi SPAM a preto ho neposielame. Va┼íe ├║daje nikdy neposkytneme tretej strane.